ВХОД
Добре дошли в Kosopad.BG
Results 1 to 10 of 10

Thread: Пърхoт и косопад

  1. #1
    Junior Member
    Регистриран
    Jan 2016
    Публикации
    5

    Пърхoт и косопад

    На 32 г. съм и от няколко години имам проблем с пърхoта, не е прекалено използвам шампоани head and shoulders, clear , но от известно време взе да ми капе и косата. От пърхута ли е, заради него ли ми окапава косата или от шампоана? Някой с подобен проблем?

    Последните теми:

    • Най-добрата клиника за присаждане на...
    • Най-добрите клиники за присаждане на...
    • Най-добрата клиника за присаждане на...
    • Андрогенна алопеция при жени
    • TURHAIR др Дженгиз мнения

    Най-популярни теми:

    • PRP терапия
    • Пърхoт и косопад
    • Плазмолифтинг
    • Моля за съвет!!!
    • Лазерна терапия при косопад
    Последно редактирано от Sirius; 01-09-2016 at 06:40 PM.

  2. #2
    Junior Member
    Регистриран
    Dec 2015
    Публикации
    3
    И аз бях така, при мен се оказа,че пърхoта предизвика косопад.
    Пробвай с Низорал шампоан, на мен от него пърхута ми намаля и косата по малко взе да пада.
    Последно редактирано от Sirius; 01-09-2016 at 06:39 PM.

  3. #3
    Junior Member
    Регистриран
    Nov 2015
    Публикации
    4
    Спомням си, че бяха ми се появили някакви червени петна на главата и дерматоложката ми беше изписала Nizoral мина ми, но за пърхут колко е ефективен незнам.......

  4. #4
    Junior Member
    Регистриран
    Dec 2015
    Публикации
    15
    Tози шампоан съдържа кетоконазол, който действа върху гъбичните инфекции. Освен това някои го използват и при андрогенен косопад. Тъй като има данни, че кетоконазол има и някакво антиандрогено действие, като се свързва с андрогените рецептори. Аз лично не съм използвал шампоана, но има хора които са доволни. Но при честото миене с него скалпа започва по бързо да става мазен. Това се получава защото за да предпази косата от агресивната външна среда мастните жлези започват да отделят повече себум.
    Опитай все пак Низорал и виж резултата. Успех

  5. #5
    Junior Member
    Регистриран
    Jan 2016
    Публикации
    5
    Мерси много момчета ще взема да го ползвам шампоана само как да го ползвам и има ли някакво продължителност ?

  6. #6
    Junior Member
    Регистриран
    Dec 2015
    Публикации
    3
    Аз го ползвах 2 пъти седмично. Но не повече от 1-2 месеца. Не трябва да се прекалява.

  7. #7
    Junior Member
    Регистриран
    Jan 2016
    Публикации
    5
    Ясно, вече си го купих. Предложиха ми и Кетозал като по-евтин вариант но за по-сигурно си взех низорала. Ще пробвам дано да помогне....

  8. #8
    Junior Member
    Регистриран
    Nov 2017
    Location
    Sofia
    Публикации
    16
    На мен низорала не помогна. И аз го бях пробвала, в началото имаше ефект, но после проблемът се появи отново. Т.е. не ми помогна като пълно решение с косопада и пърхота. Сега използвам един шампоан против косопад на DSD de Luxe. Да, по-скъп е в сравнение с низорала, обаче е и в по-големи милилитри и се мия няколко месеца с него. За мен обаче, цената главно се оправдава, защото проблемите с косата ми се изчистиха. Препоръчвам!

  9. #9
    Junior Member
    Регистриран
    Nov 2017
    Публикации
    6
    Не винаги пърхута може да е причина за падане на косата, понякога може, зависи, може да има няколко причини.От някои шампоани може да пада косата, аз съм имал такива случаи.

  10. #10
    Junior Member
    Регистриран
    Mar 2017
    Публикации
    4
    Възможно е да , да не е от пърхута, а от нещата където са против пърхут, може и вътрешно да има някакъв проблем и той да предизвика падане на коса и в същото време и пърхут се появява.

Правила за публикация

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •