ВХОД
Добре дошли в Kosopad.BG
Results 1 to 3 of 3

Thread: Мазна коса и косопад

  1. #1
    Junior Member
    Регистриран
    Nov 2015
    Публикации
    3

    Мазна коса и косопад

    Иамам мазна коса, но косата ми започнада пада силно през последните нчколко години. Почти всеки казва, че това е от възрастта (на 42 съм). Някои казват да си мия косата всеки ден, други че миенето на косата редовно е причина за падане на косата и повече ще се омазнява. Незнам кое е правилно и кое не е......?

    Последните теми:

    • Най-добрата клиника за присаждане на...
    • Най-добрите клиники за присаждане на...
    • Лек за косопад
    • Най-добрата клиника за присаждане на...
    • Андрогенна алопеция при жени

    Най-популярни теми:

    • Отзиви и впечатления от финастерид
    • Нужда от съвет!
    • Пушене и алкохол
    • Оплешивяване - Профилактика
    • Има ли значение дължината на косата

  2. #2
    Administrator Sirius's Avatar
    Регистриран
    Nov 2015
    Публикации
    24
    Себума (мастния секрет които отделят мастните жлези) служи за защита на кожата и косата от прекомерно навлизане или загуба на вода и благодарение на себума към повърхността на кожата се доставят вещества които служат за защита от бактерии и гъбички.
    Ако се отделя повече себум това води до запушване на мастните жлези и се образуват възпаления, ако се отделя недостатъчно количество кожата започва да става суха.

    Не бива да оставяме косата да стане твърде мазна.
    Важно е да се запази скалпа чист и да не се натрупва прекалено много себум, затова за хората с мазна коса на всеки 2-3 дни трябва да се мие косата.
    Миенето на косата не води до загуба на коса.

  3. #3
    Junior Member Стас's Avatar
    Регистриран
    Nov 2015
    Публикации
    22
    Quote Originally Posted by alcoholo View Post
    Иамам мазна коса, но косата ми започнада пада силно през последните нчколко години. Почти всеки казва, че това е от възрастта (на 42 съм). Някои казват да си мия косата всеки ден, други че миенето на косата редовно е причина за падане на косата и повече ще се омазнява. Незнам кое е правилно и кое не е......?
    По принцип мазната коса пада повече. Пробвай и да не я миеш често и да я миеш често и ще видиш най-добре как ще ти се отрази, дали още повече ще се омазнява или не. Може за всеки случаи на дерматолог да отидеш да видиш дали няма друг проблем.
    Последно редактирано от Стас; 11-30-2015 at 09:00 PM.

Правила за публикация

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •