ВХОД
Добре дошли в Kosopad.BG
Page 1 of 2 12 ПоследноПоследно
Results 1 to 10 of 12

Thread: PRP терапия

  1. #1
    Administrator Sirius's Avatar
    Регистриран
    Nov 2015
    Публикации
    24

    PRP терапия

    Богатата на тромбоцити плазма (PRP) терапия е процедура, предназначена да стимулира растежа на косата, при тези който страдат от косопад.
    Тъй като тази кръв е ваша собствена кръв, се избягват рискове свързани с алергии или реакция. Кръв се взима от вената и се поставя в центрофуга, където се отделя плазмата богата на тромбоците от останалите съставки на кръвта. Междувременно в скалпа се прилага локална упойка. Получената обогатена плазма се инжектира в проблемните райони на скалпа за излекуване и стимулиране на растежа.
    Сред съставките на кръвта червените кръвни телца, белите кръвни телца, плазмата и тромбоцитите - тромбоцитите, са тези които притежават способностт за изцеление.
    Всеки път, когато концентрацията на тромбоцити се увеличава в определена зона, раните показват признаци на бързото зарастване. Плазмата действа като носител, който носи тромбоцити и когато броят на тромбоцитите в плазмата се увеличава от три до пет пъти, резултатът е богата на тромбоцити плазма, или PRP.

    Последните теми:

    • Най-добрата клиника за присаждане на...
    • Най-добрите клиники за присаждане на...
    • Най-добрата клиника за присаждане на...
    • Андрогенна алопеция при жени
    • TURHAIR др Дженгиз мнения

    Най-популярни теми:

    • PRP терапия
    • Пърхoт и косопад
    • Плазмолифтинг
    • Моля за съвет!!!
    • Лазерна терапия при косопад

  2. #2
    Junior Member Ross's Avatar
    Регистриран
    Jan 2017
    Location
    Varna
    Публикации
    2
    Здравейте
    При оредяване на косата, тази PRP терапия ще има ли някакъв ефект да се сгъсти отново косата. Колко пъти трябва да се прави, безболезнено ли е ?
    Черно и бяло

  3. #3
    Administrator Sirius's Avatar
    Регистриран
    Nov 2015
    Публикации
    24
    PRP терапията може да се прилага и за сгъстяване на косата, от колко сеанса ще има нужда, специалист може да определи.

  4. #4
    Junior Member
    Регистриран
    Apr 2017
    Публикации
    23
    PRP терапията ми я правиха след трансплантацията на коса като Бонус .тука в България е доста скъпо една процедура ,но е един от най ефикасните методи .Особено е полезна в комбинация след трансплантирана коса .

  5. #5
    Junior Member
    Регистриран
    Apr 2017
    Публикации
    1
    Тази терапия болезнена ли е?

  6. #6
    Junior Member
    Регистриран
    Feb 2017
    Публикации
    5
    И аз да питам как се прави и има ли болки и някакво неразположение.

  7. #7
    Junior Member bg123's Avatar
    Регистриран
    Nov 2015
    Публикации
    35
    След присаждането ми правиха такава терапия, нищо не усещах, защото бях под местна упойка от операцията.Вземат ти кръв и след като се отделят тромбоцитите се инжектира в скалпа...

  8. #8
    Junior Member
    Регистриран
    Nov 2018
    Публикации
    1
    В DHI предлагат тази услуга срещу 350E на инжекция.
    Съветът им е 4 инжекции през ден за 4 дни и след това 1-2 поддържащи през 12 месеца.

    Това е чиста PRP процедура без витамини или добавки, проста плазма тромбоцити, поради което няма и странични ефекти.
    Препоръчайте ми място за правене освен DHi?

  9. #9
    Junior Member bg123's Avatar
    Регистриран
    Nov 2015
    Публикации
    35
    Аз мислех, че има по- голям интервал между всяка процедура, а не през ден.... Толкова пари, незнам, то зависи и от проблема де, но ако нямаш коса, незнам дали ще поникне нова...

  10. #10
    Junior Member
    Регистриран
    Jun 2017
    Публикации
    10
    Това някакви ударни дози ли са и аз до сега не бях чувал за толкова къс период да ти инжектират плазма. Не съм виждал там където няма изобщо коса от такав терапия да вземе да расте друга коса

Правила за публикация

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •