ВХОД
Добре дошли в Kosopad.BG
Page 1 of 2 12 ПоследноПоследно
Results 1 to 10 of 18

Thread: Кой е най-добрият шампоан против косопад?

  1. #1
    Junior Member
    Регистриран
    Nov 2015
    Публикации
    4

    Кой е най-добрият шампоан против косопад?

    Кой е най-добрият шампоан за спиране на коспада?

    Последните теми:

    • Най-добрата клиника за присаждане на...
    • Най-добрите клиники за присаждане на...
    • Лек за косопад
    • Най-добрата клиника за присаждане на...
    • Андрогенна алопеция при жени

    Най-популярни теми:

    • Кой е най-добрият шампоан против...
    • Rogaine Мнения
    • alpecin мнения
    • Ампули за косопад
    • Kokai (Кокай) Мнения

  2. #2
    Junior Member
    Регистриран
    Nov 2015
    Публикации
    4
    Изпробвал съм какви ли шампоани за коса, най-вече такива които са специлано за борба с косопада и стимулиране растежа. В крайна сметка на базата проба - опит мога от личен опит според мен да кажа кои шампоани са най-добри. Много важно да се знае, че шампоанът, който използвате всеки ден, може да има положително или отрицателно въздействие след дълги години употреба.
    На първо място за мен е шампоана против косопад DS Revita, ще поясня защо:
    Съдържа кетоконазол, който убива гъбичките, причиняващи пърхот. Съдържа съставки, като кофеин, таурин, които подобряват кръвообращението на кожата на главата и от там насърчават растежа на косата. Съдържа биотин, цистеин, който е основният компонент на косата.
    Съдържа и цинк, който помага също срещу гъбички и може да помогне за предотвратяване на загуба на коса.

    Другият шампоан, който за мен също е добър е на Natur Vital разбира се отново против косопад.
    Съдържа провитамин B5 и витамини A, B3, B7, E, F, H, H1. Съдържа хранителни вещества от покълналите пшеница. Съдържа натурални растителни съставки.

    Последния е на Seabamed шампоана против косопад.
    Той съдържа гинко билоба и ниацин, което увеличава кръвообращението на скалпа, плюс това сдържа и кофеин, който също може да помогне за увеличаване на кръвообращението и за увеличаване растежа на косата.
    Но шампоана, както и почти всички шампоани съдържа натриев лаурилсулфат - натриев лаурилсулфат (sodium lauryl sulfate) е евтина и опасна съставка, която има агресивно действа върху кожата и вътрешните органи, като се абсорбира от кожата. След дълги години на употреба може да доведе до увреждане на космения фоликул.
    Според мен продължително дълго време не трябва да се използва един и същ шампоан, затова използвам първо единия после сменям с другия и така.
    Последно редактирано от Najako; 11-24-2015 at 09:42 PM.

  3. #3
    Junior Member
    Регистриран
    Nov 2015
    Публикации
    4
    Мерси ще взема да пробвам един от вариантите които препоръчваш, DS Revita ми се вижда скъпичак, смятам да започна с този втория Natur Vital видях че има варианти за различни коси.

  4. #4
    Junior Member
    Регистриран
    Nov 2015
    Публикации
    4
    Да от серията им шампоани за косопад има за нормална, мазна, суха и против пърхут и косопад за всеки тип коса, аз ползвах последния и за нормална коса.
    Пробвай за да видиш сам какво е действието, при всеки е различно.
    Искам да кажа само, че първото и най-важно изискване когато търсите шампоан е, да почиства добре скалпа, иначе може да се запушат порите, което води до загуба на коса. Второ да има съставки, които да подобряват кръвообращението като ниацин, кофеин и др. и хранителни съставки, които помагат да хранят косата.
    Трябва да внимавате и да се опитвате да избягвате шампоани които съдържат химикали от рода на натриев лаурилсулфат - както писах може да увреди космените фоликули и да бъде токсичен, ако се абсорбира през кожата, при редовна и дълга употреба. Вече има и доста органични шампоани в които тази съставка не присъства. Но трябва да четете внимателно, защото само ако пише че е органичен не означава че не съдържа токсични съставки.

  5. #5
    Junior Member
    Регистриран
    Apr 2016
    Публикации
    1
    Аз лично съм доволен от шампоана на фирма Krista G, който е със следния състав - Вода, кокобетаин, репей, коприва, чемерика, лавандула. Билки като репей, бръшлян, кукуряк, хвощ и чемерика са дар за косата, но са отровни и трябва да се внимава с тяхната употреба. Затова най-често се приготвят водни екстракти от тях, тъй като са много по-слабо концентрирани, отколкото спиртните и маслените извлеци/екстракти. Продуктът може да видиш тук https://mybio.website/produkt/shampo...zha-na-kosata/

  6. #6
    Junior Member
    Регистриран
    Nov 2017
    Location
    Sofia
    Публикации
    16
    Здравейте, аз препоръчвам шампоана на DSD de Luxe - това е испанска марка, известна на запад, като продуктите на тази марка са специално създадени за лечение на косопад, алопеция, себорея и пр. Шампоанът против косопад съдържа съставки, които не само помагат за спиране на косопада, но целят да провокират растежа на нова коса - плацента, аденозин, кофеин, каписцин, фитоестрогени и инозитол. Изпробвала съм го и споделям от личен опит, че помага. На мен ми го изписа лекар специалист, който ми помогна да се справя с косопада.

  7. #7
    Junior Member
    Регистриран
    Apr 2017
    Публикации
    23
    Здравейте ще ми препоръчате ли шампоан без химия най добрия мина се година след присаждането ми но като си мия косата падат към 10 косъмчета всеки път и се изнервям

  8. #8
    Junior Member
    Регистриран
    Sep 2017
    Публикации
    6
    Аз лично съм доволна от органичните шампоани на Urtekram и Avril . Точно за косопад не съм сигурна дали има, ползвала съм за суха коса и нормална коса, и откакто ползвам тези шампоани косопада значително спря и пърхут не ми се получава вече. При мен е така, при друг тип коса незнам .

  9. #9
    Junior Member
    Регистриран
    Feb 2018
    Публикации
    3
    Здрасти
    Интересуваме дали такива шампоани с цинк където са, помагат и имат ефект при косопад?

  10. #10
    Junior Member
    Регистриран
    Jun 2018
    Публикации
    1
    Някой тук ползвал ли е серията Vivese Senso Duo? Илизат ми доста реклама, а мой ми каза, че го ползвал месец и имало позитвна промяна.

Правила за публикация

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •