Косопад - Митове
Носенето на шапка ще ме направи плешив? Не.
Както и честото сресване, миене, стягане или стайлинг на косата. Не.
Просто бъдете внимателни.
Спиране пушенето на цигари може да спаси косата ми? Да.
Има ясна връзка между пушенето и колко бързо мъжкият тип плешивост ще се развива. Така че, ако търсите причини да откажите цигарите, ето още една добра такава.
Какво казва косопада за вашето здраве ?
Косопада или алопеция както лекарите го наричат, обикновено не е сигнал за медицински проблем. И това не представлява опасност за здравето. Но притесненията около това как се отразява на външния вид са често срещани.
Какво причинява косопад?
Почти всеки косопад при мъжкият пол е резултат от мъжкия тип оплешивяване, който е генетично наследен, от един от двамата родители. Други причини могат да бъдат някои лекарства, недостик на витамини, минерали, протеин. Заболяване или стрес може да доведат до внезапна, тежка поява на т.нар. телогенен ефлувиум (telogen effluvium). След мъжкият тип косопад това е най-честата форма на косопад. За това състояние все още няма достатъчни проучвания.
Стремете се да пазете косата, която имате.
По-лесно е да се грижите за останалата коса, отколкото да се фокусирате към тази която вече нямате. Обърнете съм към Дерматолог или Лекар специалист за помощ.
Хормоните са виновни
При мъжкият тип плешивост хормон наречен DHT - дихидротестостерон, причинява свиване на космените фоликули. В крайна сметка те стават толкова малка, че не може да расте косата в тях.

Някои стайлинг трикове могат да прикрят проблемните зони, да се открояват по-малко. Някои шампоани, балсами, и стилизиращи продукти могат да добавят обем.
Също така, хранете се балансирано, бъдете вниателни с косата си и ......
Останете позитивни

Последните теми:

  • Най-добрата клиника за присаждане на...
  • Най-добрите клиники за присаждане на...
  • Лек за косопад
  • Най-добрата клиника за присаждане на...
  • Андрогенна алопеция при жени

Най-популярни теми:

  • Отзиви и впечатления от финастерид
  • Нужда от съвет!
  • Пушене и алкохол
  • Оплешивяване - Профилактика
  • Има ли значение дължината на косата