ВХОД
Добре дошли в Kosopad.BG
Results 1 to 6 of 6

Thread: Препоръки за растеж на присадена коса

  1. #1
    Junior Member
    Регистриран
    Nov 2017
    Публикации
    8

    Препоръки за растеж на присадена коса

    Незнам дали е тук мястото за такава тема.
    Просто желаея да получа от всеки запознат какви препоръки има за по добър растеж на присадената коса.

    Последните теми:

    • Лек за косопад
    • Най-добрата клиника за присаждане на...
    • Андрогенна алопеция при жени
    • TURHAIR др Дженгиз мнения
    • Asli Tarcan Clinic

    Най-популярни теми:

    • Присаждане на коса в Турция
    • Присаждане на коса в турция мнения
    • Присаждане на коса при Dr.DEMIR мнения
    • Искам присаждане на коса
    • Грижи след операция присаждане на коса

  2. #2
    Junior Member Стас's Avatar
    Регистриран
    Nov 2015
    Публикации
    22
    Най- важното спазавай указанията дадени от доктора.
    Здравословно как си, имаш ли някакво заболяване лекарства приемаш ли, това също оказва ефект върху косата. Избягвай прекомерният стрес.
    Приемай повеме витамини, минерали, протеини също.
    Косата обича почивката и съня. За да расте по-бързо и да бъде по- здрава косата, трябва да спим достатъчно.
    Храни се правилно, така се набява всичко необходимо за косата, прави упражнения.
    Може да се вземат и добавки, които, съдържат необходимите витамини и минерали. Дълго не носи шапка, избягвай сушене със сешоар, ежеднвеното миене на косата не е за предпочитане, избягвай да използваш агресивни шампоани също. Това е от мен

  3. #3
    Junior Member
    Регистриран
    Nov 2015
    Публикации
    19
    Добре си описал Стас.
    Също така доктора може да препроръча допълнително какво да се използва най- добре. Биотина също е важен за растежа на косата.

  4. #4
    Junior Member
    Регистриран
    Nov 2017
    Публикации
    8
    Quote Originally Posted by Стас View Post
    Най- важното спазавай указанията дадени от доктора.
    Здравословно как си, имаш ли някакво заболяване лекарства приемаш ли, това също оказва ефект върху косата. Избягвай прекомерният стрес.
    Приемай повеме витамини, минерали, протеини също.
    Косата обича почивката и съня. За да расте по-бързо и да бъде по- здрава косата, трябва да спим достатъчно.
    Храни се правилно, така се набява всичко необходимо за косата, прави упражнения.
    Може да се вземат и добавки, които, съдържат необходимите витамини и минерали. Дълго не носи шапка, избягвай сушене със сешоар, ежеднвеното миене на косата не е за предпочитане, избягвай да използваш агресивни шампоани също. Това е от мен
    Повечето ми е известно, гледам да спазвам това което са ми казали, незнам да имам някакво заболяване, лекарства ползвам от време на време, аспиричне, ибупром за главоболие нищо особено. Ще се постарая колкото и трудно да е , да си набавям разнообразна и полезна храна. Ползвам си един мой си шампоан , добре ми е за сега с него, проблеми не ми прави и не смятам да го сменям.

  5. #5
    Administrator Sirius's Avatar
    Регистриран
    Nov 2015
    Публикации
    24
    Определени витамини и минерали играят основна роля за поддържането на здрава коса. Всеки недостатък на нужните хранителни вещества може да доведе до изтъняване на косата или до загуба на коса.
    Известно е, че когато е понижена функцията на щитовидната жлеза може да стане косата по крехка, докато при свръхактивна щитовидна жлеза косата става мазна.
    Косата малко или много отразява цялостното състояние на тялото. Ако тялото е в добро здраве и добре подхранвано, косата ще бъде здрава също.
    Ако имате някакви здравословни проблеми или страдате от недостатъчен прием на витамини и минерали косата може да престане да расте или да започне да се уврежда.
    Ако сте в добро здраве, можете да увеличите растежа на косата като вземете подходяща смес от аминокиселини и Б витамини.
    Също така е важно да си набавите биотин и фолиева киселина, а минерали като магнезий, сяра и цинк също са важни за поддържане на косата.
    Бета-каротинът също е от съществено значение за растежа на косата, намира се в зелените и жълти зеленчуци и плодове.

  6. #6
    Junior Member
    Регистриран
    Jul 2018
    Публикации
    8
    Quote Originally Posted by Sirius View Post
    Определени витамини и минерали играят основна роля за поддържането на здрава коса. Всеки недостатък на нужните хранителни вещества може да доведе до изтъняване на косата или до загуба на коса.
    Известно е, че когато е понижена функцията на щитовидната жлеза може да стане косата по крехка, докато при свръхактивна щитовидна жлеза косата става мазна.
    Косата малко или много отразява цялостното състояние на тялото. Ако тялото е в добро здраве и добре подхранвано, косата ще бъде здрава също.
    Ако имате някакви здравословни проблеми или страдате от недостатъчен прием на витамини и минерали косата може да престане да расте или да започне да се уврежда.
    Ако сте в добро здраве, можете да увеличите растежа на косата като вземете подходяща смес от аминокиселини и Б витамини.
    Също така е важно да си набавите биотин и фолиева киселина, а минерали като магнезий, сяра и цинк също са важни за поддържане на косата.
    Бета-каротинът също е от съществено значение за растежа на косата, намира се в зелените и жълти зеленчуци и плодове.
    Много хубава информация и добре написано

Етикети за Тази Тема

Правила за публикация

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •