ВХОД
Добре дошли в Kosopad.BG
Results 1 to 9 of 9

Thread: Косопад и щитовидна жлеза

  1. #1
    Junior Member
    Регистриран
    Jun 2017
    Публикации
    2

    Косопад и щитовидна жлеза

    Как да се поддържа косата и да се ограничи падането на косата при приблечи с щитовидната жлеза?

    Последните теми:

    • Най-добрата клиника за присаждане на...
    • Най-добрите клиники за присаждане на...
    • Лек за косопад
    • Най-добрата клиника за присаждане на...
    • Андрогенна алопеция при жени

    Най-популярни теми:

    • Косопад и щитовидна жлеза
    • Подстригване и каква прическа след...
    • Как се борите с косопада на петна?
    • Защо побелява косата
    • Заболявания на скапла и загуба на коса

  2. #2
    Junior Member
    Регистриран
    Jun 2017
    Публикации
    2
    За щитовидната жлеза трябва да се приема йод и селен, за да работи нормално, от там ще има въздействие и върху косата.
    Морска сол, морска риба да се консумира. Селен като добавка по аптеката се продава.

  3. #3
    Junior Member
    Регистриран
    Jan 2016
    Публикации
    11
    Хапчета не ти ли е изписал лекар. Би трябвало с хапчета да се нормализират хормоните за щитовидната и от там да спре и проблема с косата.

  4. #4
    Junior Member
    Регистриран
    Jun 2017
    Публикации
    2
    Благодаря, но хапчета започнах да приемам и има съвсем малка промяна в състоянието на косата. Дано не стане по-лошо.

  5. #5
    Junior Member
    Регистриран
    Mar 2018
    Публикации
    1
    Здравейте, искам да споделя това което знам от опит за подобен проблем
    Първо ориентирайте се към приемане на добавки, най- вече на аминокиселини, тъй като те насърчават растежа на косата. Като по принцип аминокиселините като лизин или аргинин помагат при проблеми с косопада при проблеми с щитовидната жлеза.
    Препоръчително е да промените начина на хранене, значи има нещо нередно.Включвайте по- често рибка, пилешко, грах, зеле. Зеленият чай също е от полза, но не от този китайският където по аптеките го продават, просто зелен чай. И по- малко стрес, стрес, много влияе на щитовидната да знаете.

  6. #6
    Junior Member
    Регистриран
    Jun 2018
    Публикации
    1
    Здравейте, с Хашимото съм от около 15 години. Симптомите са дразнещи, но съм се примирила с всички, освен с косопада. Приемала съм си хормоните всеки ден и съм спазвала предписанията на докторите, но косата ми много изтъня през годините, като най-засегнатата област е темето и отпред. В момента не приемам медикаменти и косопада намаля, но нова коса не пониква. Пробвала съм какво ли не, от маски с тривитаминол до витамини и маркова козметика... Нищо не помага. Последна надежда ми остана присаждане на коса, но е скъпа процедура и четох, че не е ефикасна при хормонални проблеми. Отчаяна съм и приемам всякакви съвети

  7. #7
    Member
    Регистриран
    Apr 2017
    Публикации
    42
    Здравейте
    Би трябвало след като хормоните са в норма, косата да започне да расте. Понякога минават няколко месеца след нормализиране на хормоналните нива и косопада може да продължава, в организма нищо не се случва изведнъж, а на етапи.
    Плазмотерапията може да помогне. До присаждане на коса може се прибегне, ако хормоните са в нормални стойности за дълъг период от време и в зависимост от големината и състоянието на засегнатите зони и разбира се от състоянието на донорската зона.

  8. #8
    Junior Member
    Регистриран
    Aug 2018
    Location
    новата земя
    Публикации
    1
    Привет
    и аз съм намалена функция на щитовидната и пия еутирокс. Витамините не ми помагат. фризьорката ми препоръча да правя два пъти в седмицата маска - жълтък със супена лъжица ракия, чаена лъжица кокосово масло, супена лъжица мед, завивам се с кърпа и торбичка за един час. Освен това измивам и главата с жълтък. Благодарение на фризьорката си спасих косата, ендокринолога остана шокиран, че косата ми изглежда толкова добре.
    Пазете спокойствие, от нерви започва да пада силно косата, нервите се отразяват веднага на щитовидната.

  9. #9
    Junior Member
    Регистриран
    Dec 2018
    Публикации
    1
    Здравейте
    Аз съм само на еутирокс и преди година косата ми започна да пада. Скоро ми направиха тест за витамин Д, който показа, че имам недостик. След няколко месечно използване на витамин Д косопада спря, приемам си все още еутирокс, но мисля, че именно Д витамина ми помогна.

Правила за публикация

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •