ВХОД
Добре дошли в Kosopad.BG
Results 1 to 9 of 9

Thread: Нужда от съвет!

  1. #1
    Junior Member
    Регистриран
    May 2017
    Публикации
    1

    Нужда от съвет!

    Здравейте, моля за съвет.
    Аз съм на 31, по бащина линия с предразположеност към оплешивяване. Имам по-голям брат с по-разредена коса.
    Оредяването на косата започна след 27, като в последно време забелязах значителен прогрес на темето и реших да взема някакви мерки.Лекарства не взимам никакви.
    Чета форума доколкото разбрах какво може да се предприеме- Възможно е присаждане на коса да се направи по един от методите fue или където ти режат лента от главата fut. Да приемам финастерид, които е със страшни странични ефекти и миноксодил.
    Моля за вашите съвети, като имам следните въпроси:
    Ако оплешивяването е генетически заложено, има ли смисъл да се прави операция по присаждане, тъй като няма да спре процеса на загуба на коса?
    Може ли да се подържа косата след трансплантация с миноскидил до края на живота, за да не губя коса?
    Трябва ли веднага да се прибягва до присаждането или може да се започне с миноксидил на своя глава като експериминтираш със страх?

    Последните теми:

    • Най-добрата клиника за присаждане на...
    • Най-добрите клиники за присаждане на...
    • Лек за косопад
    • Най-добрата клиника за присаждане на...
    • Андрогенна алопеция при жени

    Най-популярни теми:

    • Отзиви и впечатления от финастерид
    • Нужда от съвет!
    • Пушене и алкохол
    • Оплешивяване - Профилактика
    • Има ли значение дължината на косата

  2. #2
    Junior Member bg123's Avatar
    Регистриран
    Nov 2015
    Публикации
    35
    Здрасти
    Според мен финастерид не започвай да взимаш, с миноксидил ако започнеш немога да кажа...., но дълго време ако го ползваш, косата ти може също да пада. Аз и затова си присадих коса, поне знам, ме ще имаш коса на главата за дълги години.
    След трансплантация цял живот надали миноксидил ще може да ползваш , както казах дългата употреба има обратен ефект.

  3. #3
    Junior Member
    Регистриран
    Jul 2016
    Публикации
    16
    За ФУТ присаждане не препоръчвам изобщо.Гледай е да е с тази ФУЕ техниката и при добър специалист. Щом е генетически заложено, защо да се оставяш.?Аз мисля, че ако имаш възможност присади си коса, не чакай дълго, наслаждавай се колкото можеш, все пак не се знае дали изобщо и след колко време другата ти коса ще опада.Докато експериминтираш с разни продукти, си губиш времето, парите и косата.Това е моето мнение

  4. #4
    Junior Member
    Регистриран
    Jan 2017
    Публикации
    17
    Интересно

  5. #5
    Junior Member
    Регистриран
    Nov 2017
    Location
    Sofia
    Публикации
    16
    Здравей, Porto,
    Според мен не трябва да бързаш с присаждане на коса, без да си пробвал естестените варианти. Може би трябва да вземеш няколко лекарски мнения преди това. Също бих ти препоръчала да пробваш продуктите на dsd de luxe - това е испанска марка специализирани продукти против косопад и са доказани в Западна Европа като изключително ефективни за разрешаването на проблема.
    Стискам палци!

  6. #6
    Junior Member
    Регистриран
    Jul 2016
    Публикации
    16
    mruseva мерси, че се стараеш за съветите, но ни стана ясно вече , че рекламираш продуктите на съответната фирма. На пазара има множество такива, но никой на 100% не е предпазил от косопада, в такъв случай всички щяха да имат коси. Същото е с продуктите против застаряване на кожата, всеки ден какви ли не нови кремове, серуми излизат, но кожата си старее и бръчките си стоят...

  7. #7
    Junior Member
    Регистриран
    Nov 2017
    Location
    Sofia
    Публикации
    16
    Griii,
    Съгласна съм с теб, че никой в наше време не може да бъде 100% защитен от косопада или стареенето. Не можем да обърнем естествената еволюция на човека, нито всяка генетична разположеност към болести. Не си спомням обаче да съм описвала конкретни продукти с цени, съставки и пр., за да ми обясняваш, че рекламирам продукти. Имах сериозни проблеми с косопад, заради които съм посетила не един специалист. Защото - да, познавам и хора над 60-годишна възраст с чудесни коси. И да - аз успях да разреша проблема с косата, който имах - подлагах се на терапии и тези продукти ми помогнаха. И не - не бих си присадила коса, защото това няма да ме направи повече човек. Всеки има право на мнение и аз уважавам твоето.
    Успех пожелавам на всички!
    Последно редактирано от mruseva; 11-16-2017 at 09:53 AM.

  8. #8
    Junior Member
    Регистриран
    Jul 2016
    Публикации
    16
    Радвам се, че съответните продукти са ти помогнали. Всичко е много индивидуално от човек до човек, къде е проблемът какъв е проблемът, на какво се дължи.Тук трябва да отчетем разликата при мъжете и жените, откъдето идва и разликата в косопада. При мъжете генетиката си казва думата и тонове козметика и бабини илачи да излееш върху главата не може да спре това и загубата на коса става факт. Присаждането на коса се прилага повече при мъжете и има доказан ефект, а при жените нямам информация, но съм чувал, че много зависи от различни фактори, дали си заслужава и какъв ефект ще има. Разбираш нещата различно това няма никаква връзка с това да те направи по- малко или повече човек.

  9. #9
    Junior Member
    Регистриран
    Nov 2017
    Location
    Sofia
    Публикации
    16
    Griii,
    Да, имаш право, че нещата при мъжете и при жените са много различни. Съгласявам се. Аз подхождам и от гледната точка на голям оптимист с много надежди и търпение към своята коса, които в крайна сметка се оправдаха. Така че пожелавам и на всички останали да не губят надежда, дори и с присадена коса!

Правила за публикация

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •