ВХОД
Добре дошли в Kosopad.BG
Results 1 to 8 of 8

Thread: Косопад след раждане

  1. #1
    Junior Member
    Регистриран
    Apr 2017
    Публикации
    2

    Косопад след раждане

    Един бърз въпрос. Защо след раждането косата ми започна ужасно много да пада, каква е причината, временно ли , ще спре ли?мерси

    Последните теми:

    • Най-добрата клиника за присаждане на...
    • Най-добрите клиники за присаждане на...
    • Лек за косопад
    • Най-добрата клиника за присаждане на...
    • TURHAIR др Дженгиз мнения

    Най-популярни теми:

    • Присаждане на коса при жени
    • Хомеопатия и косопад
    • Косопад след раждане
    • Тънка коса Проблем!!!
    • Андрогенен косопад при жени

  2. #2
    Junior Member
    Регистриран
    Jan 2016
    Публикации
    4
    И аз бях след раждането така, мислех, че ще остана със супер рядка коса.При мен започна след третия месец и намаля след около 2-3 месеца, тъй като ползвах усилено какви ли не маски, шампоани за да спре, вече нямам спомен какви бяха за да ти препоръчам

  3. #3
    Junior Member Milla's Avatar
    Регистриран
    Feb 2017
    Публикации
    12
    Дължи се на хормоните, на рязката промяна в нивата им по време на бременост и след раждането.

  4. #4
    Member
    Регистриран
    Apr 2017
    Публикации
    42
    Причините могат да бъдат не сама една.
    Обикновено към 3-4 месец след раждането се забелязва значителен косопад и до година някъде се нормализира състоянието. Ако продължи и след това трябва да се търси причината другаде, може да бъде генетическа предразположеност, проблеми с ендокринната система най- често с щитовидната жлеза.

  5. #5
    Junior Member
    Регистриран
    Apr 2017
    Публикации
    2
    Косата продължава да пада, ще изчакам още малко да видя, започнах да ползвам ампули против косопад. Благодаря ви все пак, ще пиша пак

  6. #6
    Junior Member
    Регистриран
    Aug 2017
    Публикации
    1
    Здравейте. Тъй като знам какво е да губиш коса след бременост, ще споделя какво научих и какво трябва да се предприеме.


    Прием на омега-3 - ще предпази сърцето и ставите от натоварвания, свързани с бременността, а също така ще подобри външния вид и състоянието на косата, кожата и ноктите.
    Третирайте косата си внимателно: не злоупотребявайте с честото боядисване, къдрене, изправяне и след това косопада ще бъде значително по-малко.
    Можете напълно да преминете към козметика, която укрепва корените на косата. Желателно е както шампоана така и балсама ода бъдат против косопад.
    Редовното прилагане на укрепващи маски ще помогне на косата да възстанови плътността и здравината си по-бързо след периода на косопад.

  7. #7
    Junior Member Milla's Avatar
    Регистриран
    Feb 2017
    Публикации
    12
    Напълно няма как да се избегне загубата на коса след раждането, но може да се повлияе на интензивността на този процес.
    Не се опитвайте да отслабнете по време на бременност или след раждане, особено ако кърмите вашето бебе.
    Прием на повече витамини.

  8. #8
    Junior Member
    Регистриран
    Nov 2017
    Location
    Sofia
    Публикации
    16
    Косопадът след раждане се причинява в общия случай заради рязката смяна в нивата на хормоните. Организмът неизбежно отново се променя, и ако по време на бременността косата е станала по-гъста, плътна и бляскава (тъй като растежът й е подсилен от хормоните), то след раждане организмът почва да се връща към своето естествено състояние. Т.е. мисля, че косопадът е едно временно състояние, израз на този обратен преход към нормалното състояние. Във всеки случай - не само омега 3, има и шампоани и специализирани маски за коса, които могат да помогнат за овладяването на този процес - за да не изглежда толкова стресиращ и травмиращ.

Правила за публикация

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •