ВХОД
Добре дошли в Kosopad.BG
Page 4 of 5 ПървиПърви ... 2345 ПоследноПоследно
Results 31 to 40 of 50

Thread: Присаждане на коса в българия мнения ?

  1. #31
    Junior Member
    Регистриран
    Jan 2017
    Публикации
    17
    Quote Originally Posted by Slopwy View Post
    Привет отново.
    Търся си клиника за присаждане на коса от известно време, тъй като съм в Англия и тук цените доста високи ми идват. Все още не съм решил дали да е в Бг или в Турция. Като разглеждах попаднах и на някаква клиника Bellissimo в София, нормално поразгледах сайт, страници, видях едно видео . Доктора много млад ми се вижда, и изобщо не прилича да е специалист в тази работа, личи си , че тъкно започва тази работа и той и екипа му.Толкова много видеклипове съм изгледал докато търсех информация, но до сега не бях виждал с такава супер бавна скорост и толкова несръчно някой да работи, за един ден 200 присадки ако сложат пак добре, и то като гледам присадките загиват така.
    Това не е никаква роботична система, както го рекламират, че използват,
    виждал съм такава робот система, скъпи са и няма нищо общо.
    Та за първи път си прави експерименти този гръцки доктор студент.

    Явно всичко е по старому у нас и освен Галатея и Dhi няма други с опит в присаждането на коса.
    Какви са вашите мнения ?
    Като ги гледам хич нямат никакъв опит, за първи път правят операция, тъкно завършили, честито на опитните мишки, да видим какви ще са резултатите
    Така е в българия има само две места за присаждане - Галатея и dhi , другите открили клиники си мислят, че може да извършват присаждане на коса, но те само си мислят, а изобщо немогат.
    Кога хората ще разберат, че присаждане на коса е операция, а не епилация

  2. #32
    Junior Member
    Регистриран
    Dec 2015
    Публикации
    15
    Quote Originally Posted by Slopwy View Post
    Привет отново.
    Търся си клиника за присаждане на коса от известно време, тъй като съм в Англия и тук цените доста високи ми идват. Все още не съм решил дали да е в Бг или в Турция. Като разглеждах попаднах и на някаква клиника Bellissimo в София, нормално поразгледах сайт, страници, видях едно видео . Доктора много млад ми се вижда, и изобщо не прилича да е специалист в тази работа, личи си , че тъкно започва тази работа и той и екипа му.Толкова много видеклипове съм изгледал докато търсех информация, но до сега не бях виждал с такава супер бавна скорост и толкова несръчно някой да работи, за един ден 200 присадки ако сложат пак добре, и то като гледам присадките загиват така.
    Това не е никаква роботична система, както го рекламират, че използват,
    виждал съм такава робот система, скъпи са и няма нищо общо.
    Та за първи път си прави експерименти този гръцки доктор студент.

    Явно всичко е по старому у нас и освен Галатея и Dhi няма други с опит в присаждането на коса.
    Какви са вашите мнения ?
    Не мога да разбера само....
    знам в България как чуждите студенти завършват медицина,
    защо не е успял в Гърция да влезне в университет и там да завърши за доктор и да работи. Тука ни взеха за мезета, естетични процедури и операции ще правят,
    по- добре си отиди на сигурно и доказано място с резултати и много пациенти, няат нито един пациент и резултати никакви нямат. Как изобщо може да се довериш и да се извършиш присаждане на коса, което изисква най- голям опит и умения.
    Всеки вече е сложил някаква машина и хайде готов е вече, станал е професор по присаждане на коса, машината нищо не прави, с тези машини резултати няма, ръцете и уменията са важни,
    затова в цял свят уважаваните и добри докторит никога не рекламират разни машини.

  3. #33
    Junior Member
    Регистриран
    May 2017
    Публикации
    11
    Мислиш ли защо в бг, щото тук да станеш изествен е много лесно, ей така....
    Облечи си като др.Енчев, сложи си очила, за да изглеждаш сериозен, намери няколко сайта и с пари си направи няколко фалшиви новини или интервюта, да се саморекламираш, като най- добър, за първи път в българия, имаш най- нова апаратура и т.н.
    Ако не е достатъчно намери си някоя чалга звезда, направи множество опити върху нея докато я се получи нещо я не,
    наеми някакво помещение, обзаведи го луксозно, кажи , че си дошъл от чужбина там си се обучавал и идваш в българия да прилагаш тези възхетителни умения и знания придобити в чужбина. Закупуваш някаква машина, рекламираш я като магическа машина, че е най- великото нещо в целият свят, че само ти я имаш. Или пък си стоиш на бюрото, да си прибираш парите в джоба, а безизвестнни хора екипи да ти правят операцията.
    Но никой, защи ли ? не се интересува от резултатите от портфолиото на доктора през годините, личните сертификатите и постожения и къде са и какви са резултатите на пациенти на доктора през годините.
    Това е новото лице на българската пластична и естетична хирургия и присаждането на коса, фалшива маска.
    Така, бъдете готови да си дадете парите за да се обучават върху вас и да носите последствията след това.

  4. #34
    Junior Member
    Регистриран
    May 2017
    Публикации
    13
    Машините, които използват в Vderm (SMART FUE) и Gаlateа (AVA FUE) - NEO GRAFT на принципа на вакум, не са препоръчвани от нито един опитен лекар, защото се убиват присадките, защото се изполва налягане и присадките изсъхват. Подобни са и роботик (ROBOTICS- ARTAS ), робот техника или машина и т.н. DHI техниката също си има своите плюсове и минуси, не е за всяка коса, при азиатците дава добри резултати. Но рекламната стратегия, която използват и показват е че това са най-добрите и най-новите машини, а е пълна лъжа. Който няма грам опит, рекламира само машините, където има или използва, това е истината, така че имайте едно на ум.
    Смешно е да реклмираш машина, която само взима присадките, но операцията не свършва с това, тя само започва, ами след това как се извършват следващите етапи. Например откриването на каналчетата, което е много важно и от това зависи резултата, машината ли пак го извършва. При който и да отидеш ще каже моят метод който използвам е най-добрият, това е просто реклама, важното е опита на доктора и всеки метод има плюсове и минуси и всеки доктор трябва да избира метода според пациента и косата му, защото всеки има различна коса..Занимавайте се с и проучвайте какви са резултатите, ефектите, опита на лекаря,а не каква техника или машина се изполва. Най-добрите доктори по присаждане на коса, машини не използват.

    https://www.hairtransplantmentor.com/what-is-neograft/

    https://hairdoctorflorida.com/neogra...t-telling-you/

    https://www.baldtruthtalk.com/thread...c-Assisted-FUE

  5. #35
    Junior Member
    Регистриран
    Dec 2018
    Публикации
    1
    Здравейте. Изказвам уважение към всеки доктор и това което прави, но ще изкажа и своето мнение.
    Съгласен с другите постове тук. Живея от дълги години в Германия, един доктор за да се нарече специалист в дадена област първо около 3 години минимум работи като асистент на доктор специалист. Проблема е че в Бг манталитета на доктора е много грешен. Този период на опит в България липсва, директно се започва да се експериментира върху пациента, което е недопустимо. Защото без да работят искат да изкарват бързи пари, без труд и време, затова всеки който учи специализация все още се опитва да работи на собствена практика, закупува някаква там машина, показваш как всичко е толкова луксозно и си готов. Какво е машината, луксозното обзавеждане, ако ти все още не си завършен спаецилист доктор с нужният опит, да не говорим, че тук се иска и талант. Каква полза ще имам от една машина и оборудване. Ако направиш няколко платени програми по телевизията и така си мислиш че щом ги дават по тв значи са надеждни доктори, а това няма абсолютно никаква връзка, чисто и просто платена реклама. Първо трябва да работиш с години като асистент и чак тогава сам да можеш да оперираш. Само за една секунда искат да станат известни и да печелят бързи пари, друго няма значение, затова аз като пациент ще съм нищо за тях опитно животинче, от което да изкарат пари.
    Няма нужда да се дават имена, като разгледате ще разберете през последната година кои са новите “звезди” на пазара.
    Докато този манталитет не се промени аз лично никога няма да отида за операция в българия и да се доверя на “лица в бели престилки” за които само парите са цел

  6. #36
    Member
    Регистриран
    Apr 2017
    Публикации
    42
    Както преди съм казвал присаждането на коса е операция която има своята сложност, отнема дълго време да се извърши и изисква доста опит, затова е и една от най- скъпите.

    С риск да се повторя или да повторя думите на други потребители операцията се състоя от няколко етапи. Затова не е коректно когато се рекламира присаждане на коса да се фокусира рекламата само върху апаратура, защото тази машина е само помощник в определен етап от операцията ( останалите 75% от операцията как се извършва?), с тази апартура не се извършва цялата операция. Затова една апаратура в никакъв случай не трябва да бъде повод да изберете дадената клиника.

    Ако си направите труда да прочетете в чуждестранните форуми, никъде никой не говори за това кой каква машина бил използвал, истинския добър доктор не парадира и не рекламира машини и апаратури.

    Операцията иска екипи и доктори с опит, навсякъде това се казва. С апаратурата се опитват да прикрият това, но една машина никога не може да замести опитните ръце.

    С помоща на тези машини Smart graft, Ava Fue , Robotic и т.н.се взимат само присадките, в присаждането на коса има няколко етапи, които са къде по- важни - канали, дизайн, подбиране на правилните присадки, които са годни, присаждането.

    Но се говори само за взимането на присадките, което е може би на последно място по важност и тази стратегия с машините, с които се взимат само присадки е подвеждаща.

    Винаги може да следите чуждите сайтове за информация и сами може да проверите, че доказаните доктори не рекламират такива машини.

    Ако си направите труда може да видите, че международно утвърдени организации постянно тръбят да се внимава с тези грешни подвеждащи рекламни стратегии свързани с рекламата на машини и апаратури, които са само в помощ на определн етап от операцията, и да бъдете сигурни в опита на лекаря си.


    Само в нашата родина се наблюдава тенденцията да се дискутира и рекламират машини, апаратури за присаждане.

    https://ishrs.org/article/consumer-a...e-advertising/

  7. #37
    Junior Member
    Регистриран
    Dec 2015
    Публикации
    15
    След малкото проучване, което направих и това което направи впечатление, е че др.Шарков ( Vderm) , др.Джак ( Bellissimo) и подобни докато си водят специализацията, междудругото започнаха да присаждат коса. Затова внимавайте с доктора при който ще се оперирате а не тепърв да се обучава, докато все още учи, допълнително да работиш като извършваш операции за присаждане. Явно това е нова мода докато все още учиш и си водиш специализацията да работиш допълнително като присаждаш коса и да си отвориш клиника, защото иначе трябва да чакаш 4-5 години, и най- лесно е като акцентираш виж каква машина използвам само, но нямам никакъв опит като лекар все още не съм специализирал, иначе как ще се напълниш джобовете. Представям до няколко години какви шокови резултати ще имат хората......
    Показават сякаш е много проста тази операция, нормално като не знаеш за какво става въпрос и тепърва навлизаш в тази област как да знаеш спецификите и сложността на операцията. Ако ръцете на лекаря са неопитни и едно грешно действие върху главата може да окаже доживотни негативни ефекти.

    Няма да се учудя ако изникнат още няколко такива клиники с техните машини апаратури, копират се един друг.
    В България като гледам има само един доктор др. Банковска, която има сертификат за присаждане на коса и работи от години в тази област.

  8. #38
    Junior Member
    Регистриран
    Jan 2016
    Публикации
    9
    Ами много ясно че трябва с нещо да се рекламират, ще бъде с някакъв апарат или техника, че с какво друго да се рекламират - със студенсткия си опит ли?!!!
    Май това ще стана като при зъболекарите, на всеки ъгъл стоматологична клиника, вече я виж на всеки ъгъл - клиника за присаждане на коса , а за качество няма смисъл да говорим, всички знаят при новозавършил или практикуващ все още какво може да те очаква......

  9. #39
    Junior Member
    Регистриран
    Dec 2018
    Публикации
    1
    Здравейте, като гледам резултатите в галатея не изглеждат лоши, но ясно че се публикуват най- добрите резултати, при всички е така, но трябва да се видят другите резултати също.

    Общо взето разбрах че в бг практиката е такава да се присажда коса малко по-малко на няколко пъти , всяка година, което хич не е добре и си е опасно
    Например отидеш за първи сеанс присадят ти към 1000-1500 фоликула ( графта) и даваш около 3000-4500 евро, после след това хайде пак и така на 3-4 пъти и толкова сеанса и общо като пресметнеш излиза една солидна сума и отгоре на това 3-4 пъти ще те оперират. всеки път отново и отново упойка ти се инжектира в главата, а това не е шега работа,може проблеми със здравето да създаде и колкото може до минимум да се прави е най- добре.

  10. #40
    Junior Member
    Регистриран
    Jul 2018
    Публикации
    8
    Quote Originally Posted by Krogry View Post
    Здравейте, като гледам резултатите в галатея не изглеждат лоши, но ясно че се публикуват най- добрите резултати, при всички е така, но трябва да се видят другите резултати също.

    Общо взето разбрах че в бг практиката е такава да се присажда коса малко по-малко на няколко пъти , всяка година, което хич не е добре и си е опасно
    Например отидеш за първи сеанс присадят ти към 1000-1500 фоликула ( графта) и даваш около 3000-4500 евро, после след това хайде пак и така на 3-4 пъти и толкова сеанса и общо като пресметнеш излиза една солидна сума и отгоре на това 3-4 пъти ще те оперират. всеки път отново и отново упойка ти се инжектира в главата, а това не е шега работа,може проблеми със здравето да създаде и колкото може до минимум да се прави е най- добре.
    Причината за такава практика е само една, нямат достатъчно опит и подготвен и добър екип за да присаждат по 3500-4500 графтове и замазват положението си като лъжат че имат добра техника или апаратура която всичко правела. Колко хубаво само хем те зааблуждават,хем даваш сумати пари , хем има риск за здравето . Май само българската индустрия по присаждане на коса е такава , никъде другаде неможеш да видиш такова нещо. Затова предварително мислете добре и бъдете сигурни.....малко си е рисковано наистина - както казваш операция с упойка в главата, толкова много пъто да се прави, ефекта не се знае какъв ще е и толкова скъпо излиза, риск си е....

Етикети за Тази Тема

Правила за публикация

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •